ارسال نظر

  • send article to otherایمیل مقاله به دیگران
  • print articleچاپ مقاله

اجرای کنسرت علیرضا قربانی در یزد

مسئول برگزاری کنسرت موسیقی سنتی گروه آهنگ اشتیاق در یزد گفت: سالن مناسبی برای اجرای موسیقی در استان یزد نیست.

سهیلی: سالن مناسبی برای اجرای موسیقی در یزد نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، علی سهیلی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران در یزد اظهار داشت: تور کنسرت های داخلی علیرضا قربانی به همراه ارکستر زهی که از تابستان امسال در شهرهای مختلف آغاز شده، امشب در یزد هم اجرا دارد.

وی با بیان اینکه قطعاتی از استاد همایون خرم و فردین خلعتبری در این کنسرت اجرا خواهند شد ادامه داد: سامان صمیمی، حسام ناصری، حسام صدفی نژاد، بهنام ابوالقاسمی، محسن عبادی، بصیر خاموشی، حسام حسینی، دانیال جورابچی و… به عنوان نوازنده، در این کنسرت هنرنمایی می کنند.

سهیلی که خود از خوانندگان مشهور یزدی است افزود: در راستای برگزاری تور کنسرت های داخلی علیرضا قربانی با گروه آهنگ اشتیاق، در اواسط راه در استان یزد اجرا دارد و در سایر استان ها نیز با توجه به در پیش داشتن ماه محرم و صفر، اجرای کار به بعد از این ایام موکول خواهد شد.

وی مکان اجرای کنسرت موسیقی سنتی گروه آهنگ اشتیاق را سالن آمفی تئاتر تربیت معلم پاکنژاد اعلام کرد و بیان داشت: با توجه به اینکه یزد سالن مناسبی برای موسیقی ندارد این مکان برای اجرا انتخاب شده است.

مسئول برگزاری کنسرت موسیقی سنتی علیرضا قربانی در ادامه نبود صدابرداری خوب در سالن های یزد را از ضعف های هنری استان برشمرد و گفت: برای جبران این نقص نیز از سیستم های صوتی اریک استفاده شده و سعی شده فضای خوبی برای این کنسرت ایجاد شود.

وی با انتقاد از عدم حمایت نهادهای دولتی از برگزاری کنسرت ها در یزد اظهار داشت: همکاری خوب تشکل ها و کانون های تبلیغاتی به ویژه کانون هنرمند در یزد ستودنی است اما از نهادهای دولتی که متولیان فرهنگ نیز هستند انتظار بیشتری می رود.

سهیلی، تلاش های مدیرکل ارشاد یزد در این حوزه طی یکسال گذشته را موثر خواند و افزود: در یکسال گذشته کنسرت های خوبی در یزد برگزار شد که با برگزاری این کنسرت و تغییر در دولت، امید است این رویه در یزد تداوم داشته باشد و شاهد حضور گروه های بیشتری در استان باشیم.

وی توجه به سلایق مردم در اجرای موسیقی را از ویژگی ها و مزیت های هنر برشمرد و عنوان کرد: امید است بتوانیم به غیر از گروه های موسیقی سنتی، گروه های دیگر موسیقی متناسب با سلایق مردم نیز در یزد به اجرای کار بپردازند.

در ادامه این نشست، علیرضا قربانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای سال در هر شهر ۲ شب کنسرت اجرا شده که در شهرهای کرمانشاه، سنندج، آمل، رشت، همدان، شیراز، اصفهان و ساری به اجرای کار پرداخته ایم.

وی با بیان اینکه سعی بر این است که ۲ شب در یزد اجرای کار داشته باشم گفت: برگزاری کنسرت امشب قطعی است اما برای فردا شب هنوز قطعی نشده و در تلاشیم تا در استان یزد هم ۲ شب کنسرت برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه برگزاری کنسرت در استان های تبریز، بجنورد، اردبیل و کرمان هم در برنامه گنجانده شده است تصریح کرد: اجرای کار در شهرهای بوشهر و بندرعباس و تعدادی از شهرهای شمالی مانند گرگان، رامسر، بابل و بابلسر نیز به بعد از محرم و صفر موکول خواهد شد.

قربانی، با اشاره به شرایط دشوار اخذ مجوز برای کنسرت عنوان کرد: اخذ مجوز شرایط فوق العاده دشواری دارد و اینکه بخواهیم بیش از ۲ شب اجرا داشته باشیم بسیار دشوار و زمان بر خواهد بود.

انتهای پیام/۹۰۰۰۴/ر۴۰

کد خبر: 39089

ارسال نظر